Blindspot 1.01 Pilot: Майкл Скофілд 2.0

Автор сценарію: Мартін Геро

Режисер: Марк Пеллінгтон

Пілотна серія нового проекту NBC Blindspot від того самого Грега Берланті з’явилась в мережі набагато раніше за ефірну прем’єру, проте я вирішила, що варто почекати, може, щось змінять. Виявилось, що нічого не змінили, проте перша серія показала непогані рейтинги. Конкуренція в цьому слоті невелика, та й там давно бракувало свіжої крові, тому, скоріше за все, серіал виживе, хоча я поки не можу сказати, що він аж прямо стовідсотково на це заслуговує.

(c) NBC

Сюжетно перед нами класичний детектив із conspiracy theories theme — Тайм-Сквер, невід’ємна складова Нью-Йорка, посеред площі з’являється загадкова сумка, а в ній — гола жінка в татуюваннях, яка й гадки не має, як вона там опинилась і хто вона така. У крові “Джейн Доу” знаходять препарат, який використовують для лікування пост-травматичного синдрому і який може викликати амнезію, але в неї він в таких дозах, що зрозуміло, чому вона геть все позабувала. Єдина зачіпка витатювана у неї на спині — ім’я та прізвище агента ФБР Курта Веллера, якого терміново долучають до цієї справи. Сам він цю жінку бачить вперше і не розуміє, навіщо його приплели. Всі татуювання ретельно аналізують, сканують, сама ж жінка випадково бачить збільшені китайські ієрогліфи, які знайшли в неї за вухом. Виявляється, що китайською вона говорить і завдяки цьому татуюванням вдається спинити потенційний масштабний теракт — підрив статуї Свободи. В процесі затримання злочинця стає зрозуміло, що наша загадкова красуня чудово володіє бойовими мистецтвами і сама може покласти двох чоловіків, одне із її татуювань таке ж, як роблять собі морські піхотинці, а сама вона потроху починає пригадувати, як її вчили стріляти і як сама обрала таке мозкопромивання. Далі кожне татуювання має бути зачіпкою для розвитку сюжетів серій, тому що в татуюваннях приховані злочини. В кінці нам демонструють керівницю підрозділу ФБР, яка і як звати жінку знає, і про деякі татуювання, але продовжує мовчати.

(c) NBC

Повністю зататуйовані заради справи в нас вже були — редакція переказує вітання Майклу Скофілду та всьому колективу серіалу Prison Break. Під час перегляду мене турбувала інші проблеми — чому наш загадковий дядько обрав татуювання, а не просто подзвонив або ж надіслав файл про всі ці злочини? Навіщо таіи заморочки? І ще — чому зататуйоване все, окрім обличчя? Ні, я розумію, що головна героїня має бути красивою, рейтинги і все таке, але ж чому? Тримати на всьому цьому саспенс можна лише за умов дуже класних сценаріїв, якщо такі будуть, то розслідування можна проводити роками, а якщо ні — все це дуже швидко набридне глядачеві.

(c) NBC

Персонажі поки що потребують ретельних доопрацювань — наша головна героїня зліплена дуже непогано, так само, як і типовий для таких проектів агент ФБР — альфа-самець, якому не дуже подобається кудись там допускати жінку. Всі інші схематичні, жодних особливих моментів, жодних зачіпок, є, звичайно, афроамериканець, та й гендерна рівність збережена, але хочеться більшого, не просто фонового малюнка.

Джейн Доу грає зірка “Тора” Джеймі Александер, а Веллера — зірка культової стрічки Animal Kingdom Салліван Стаплетон. Обидва на екрані далеко не новачки і добре знають свою роботу, але чи вистачить цих двох на нормальну хімію — це питання.

Цікаво:

  • Джеймі Александер має татуювання — ініціали своїх чотирьох братів.
  • Автор ідеї Мартін Геро надихався фільмами про Борна, музикою “Бітлз” та “Міцним горішком”.
  • Режисерська робота заснована на доробках Майкла Бея та Пола Грінграсса

Рейтинги Blindspot одержав непогані, але не найкращі. Думаю, що вони випливують і протримаються в ефірі мінімум сезон, для успіху потрібна хороша сценарна робота, а все інше підтягнеться.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *