How to Get Away with Murder або три Шонди Раймс за один вечір

Фото imdb.com

На телевізійних теренах Шонда Раймс вважається майстринею жанру  – майже 11 років тому світ побачив її перший хіт для телеканалу АВС Grey’s Anatomy. Цей серіал не просто змінив уявлення про сучасну медичну драму, а й дав друге життя жанру “драмеді” (поєднання драми та комедії на тлі розвитку історій персонажів певної серії чи всього серіалу). Три роки тому міс Раймс зробила другий заплив – політично-романтично-драматичний Scandal полонив серця не тільки простих глядачів, а й, наприклад, самого Президента Обами.

Think carefully, everything after this moment will not only determine your career but life. You can spend it in a corporate office drafting contracts and hitting on chubby paralegals before finally putting a gun in your mouth. Or you can join my firm and become someone you actually like. So decide, do you want the job or not?

Цього року телеканал АВС вирішив, що двох серіалів зі “Світу Шонди” (компанія продюсерки та сценаристки так і називається — Shondaland) замало і замовив у неї чергову історію про сильну жінку – “Як вбивці вийти сухим із води”. Мабуть, телевізійні Powers That Be зробили правильний вибір — новий проект міс Раймс став найрейтинговішим пілотом з усіх, які поки побачили глядачі у новому сезоні на американському телебаченні.

У центрі сюжету — викладач права Анналіз Кітінг, власниця приватної юридичної практики, жінка, яка ніколи не береться за прості справи, та й викладацька методика в неї теж не аби яка: студенти скаженіють за право бути поміченими Анналіз, адже кращих чотирьох вона бере до себе на роботу. І розчарувати її можна дуже швидко, а от заслужити хоча б краплину цікавості — справа непересічна. Сюжетна лінія розвивається у двох часових площинах — на початку навчального року та три місяці потому, коли четверо “обраних” виявились, як здається на перший погляд, співучасниками у вбивстві, і почали застосовувати набуті знання на практиці — як приховати труп, позбавитись слідів крові та ДНК. Гарно повчились, тут нічого сказати. Сама по собі історія розгортається навколо професійного та особистого життя Анналіз та вбивства студентки місцевого вишу при загадкових обставинах — дівчина була замішана у справи із наркотиками, зникла після сварки з хлопцем — як і водиться, зіркою місцевої футбольної команди, — а потім раптово знайшлась у баку для підігріву води одного із сестринств студмістечка. У справі опиняються замішані всі — починаючи від чоловіка Анналіз, так само професора університету, та закінчуючи усіма тими нещасними студентами, яким випала честь працювати на міс Кітінг.

Персонажі класичні як для таких історій, так і для Шонди Раймс. Наша головна героїня Анналіз Кітінг — впевнена в собі та успішна жінка, стрес в житті якої досяг таких вершин, що їй достатньо одного спалаху, щоб усе заполонило полум’я гніву, і далі вона вже не бачить нічого. Персонаж цікавий, проте іноді аж надто істеричний і сильно нагадує Олівію Поуп, а це не на користь. Чоловік Анналіз Сем — той ще перець, який, здається, спить з кожною більш-менш привабливою спідницею, та й в нього самого закохана одна із співробітниць Анналіз Бонні. Міс Кітінг задніх не пасе і зраджує чоловікові із детективом місцевого поліцейського відділку. Саме з ним її випадково застукав один із майбутніх кращих студентів Уес Гіббінс, який наче зірок з неба не хапає, але чимось професорку зачепив. Також серед студентів “перша краля на село” Микаела Пратт — таке собі вистрибайло, яке має бути у кожному класі, королева школи, завжди перша і дуже вимоглива до себе і свого плану на подальше життя. Саркастичний Коннор Уолш, який готовий вкласти в ліжко кого треба, щоб одержати потрібну йому інформацію. Та начебто тихенька кішечка Лорел, яка, здається ще всім покаже когітки. Також не обходиться і без ще одного помічника Анналіз Френка, який не пропускає її привабливих студенток повз свою увагу. Варіантів для потенційних романів та сопливих історій аж надто багато, тому тут головне не скотитись у чергове “мило”.

Зірка акторського складу — номінантка на головну кіностатуетку та лауреат вищої театральної премії “Тоні” Вайола Девіс. Саме вона і тягне на собі майже все. “Молодь” жваво допомагає, але відомих облич там майже немає, якщо не брати до уваги виконавця ролі Уеса Альфреда Еноча, якого всі запам’ятали ще у підлітковому віці за роллю у “Гаррі Поттері”, та Аджу Наомі Кінг, яка встигла минулого відмітитись у нетривалій драмі “Лікар Емілі Оуенс”. Цікаво, що одну із ролей — чоловіка головної героїні Сема — виконав продюсер та сценарист інших проектів Шонди Том Веріка.

Не дивлячись на те, що авторство ідеї та сценарій пілоту належать Пітеру Ноувоку, важко повірити, що людина, яка писала до того серйозно тільки для “Анатомії Грей” (14 серій) та для “Скандалу” (1 серія), при всій повазі, здатна створити такий просякнутий фірмовими фішками міс Раймс текст. Тому без writers room там точно не обійшлось, але серіал від цього тільки виграв.

У режисерському плані все зроблено непогано, хоча, дуже багато павільйонних кадрів, особливо після першої серії, краще б більше на вулиці працювали, їм би всім сонячне світло чи хоча б нічний краєвид у кадрі не завадили.

З історії хвороби:

  • Першу серію подивились 14,34 мільйони глядачів, далі рейтинги почали падати, проте , будемо дивитись, що з цього вийде.
  • Альфред Еноч насправді британець, а американський акцент він вправно імітує. Ден Томас таки закінчив Хогвартс і тепер вивчає право.
  • Його колега Карла Соуза (Лорел) — мексиканка, і роль у цьому проекті — її дебют на американському телебаченні.
  • Пітер Ноувок — відкритий гей, який дуже критично налаштований на нехтування мережевими американськими телеканалами ефірним часом для секс-меншин, тому в цьому проекті він вирішив, що сексуальне життя його персонажа гея буде дуже відвертим, і АВС, не дивлячись на статус родинного телеканала, його всіляко підтримали.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *