screem queens

Scream Queens 1.01 Pilot &1.02 Hell Week: Добрий вечір, мене звати Райан Мерфі!

Пояснювати людині, яка виросла на сучасній поп-культурі, хто такий Райан Мерфі, мабуть, не варто, а для тих, хто ще не знайомий з його творчістю (I mean, really? Isthereanyone?) – саме час. FOX запустили новий проект великого шанувальника гротеску, майстра алегорій та висміювань самого себе Scream Queens. На цей серіал чекали, його називали провалом ще до того, як з’явились навіть перші фото й був затверджений акторський склад, але це Мерфі, а в нього майже не буває провалів (єдиний випадок – це Pretty/Hundsome, який я особисто й досі не пробачила Powers That Be, TheNewNormal назвати провалом в мене не стане сил, вони були аж надто гарні).

Автор культового Nip/Tuck, божевільного, але такого рідного Glee та одного з головних хітів сучасного телебачення AmericanHorrorStory знайомить нас з таким собі симбіозом Glee та AHS: головні герої – типові американські підлітки, цього разу з коледжів і, що ще гірше – із братерств та сестринств, а сама історія – такий собі класичний слешер кінця 90-х. Головний злодій у червоному костюми диявола наче вчора із класичного «Крику», все навколо, включно із музикою та Джеймі Лі Кертіс, нагадує про те, що «как молоды мы были» і що зараз такого майже вже ніхто не знімає. Цей поп-корн варто дивитись не забувши, що саме перед вами – так, все передбачувано настільки, наскільки це можливо, так, усі кроки ви можете прорахувати до кінця сезону і так, ось цю дивну глухеньку точно приб’ють наприкінці серії (і ні, таке назвати спойлером я не зможу). Головні герої знов дуже символічні – розбещена красуня та її міньйони, спортсмен-бойфренд із дірявою головою та його кращий друг-гей, дорковатий баріста, який прагне стати великим репортером, головна героїня, яка так і хоче не здаватись типовою білявкою і так можна продовжувати далі. Виключення й одночасно підтвердження всіх правил жанру – вся в чорному ректор університету, яка полюбляє молодших чоловіків та міцні напої зранку та батько головної героїні із плейлистами на усі випадки життя. Не знаю, як вам, а мені пані ректор чомусь дуже нагадує велику жінку всіх часів Су Сильвестр.

scream queens
(c) FOX

Сценарій вибудований за класичною схемою і, звичайно, щосерії когось вбивають. О, майже забула – ще є велика таємниця сестринства, в якому всі події відбуваються: 20 років тому під час гучної вечірки одна з сестер народила прямо у ванній и померла від втрати крові на місці. Таємниця, звичайно, не така вже й загадкова, але хто б сумнівався?

Актори – усі улюбленці Мерфі.  Емма Робертс із AHS віртуозно грає головне стерво Шанель, зірка Glee Леа Мішель тут у другорядній ролі соціопатки, яка дуже прагне до сестринства. І все ж вона мені нагадує Рейчел і не думаю, що це на користь акторській майстерності міс Мішель. Скайлер Семюелс, яка грає дівчину із промовистим іменем Грейс, також не новачок у проектах Мерфі, правда, тепер роль в неї більша. Дієго Бонета перебрався до Мерфі із «90210», в принципі, вибір непоганий, тим паче, що серед чоловіків ще є Олівер Хадсон із «Нешвілла». Проте, якщо бути зовсім чесними, із чоловіками якось поки не склалось, яскравих образів замало. З того самого «90210», а також, що набагато краще, з «Майстрів сексу» і Кеке Палмер. Якщо цим акторам не буде чого грати, ось це вже буде злочин. Кожна репліка продумана, кожен образ на своєму місці, але все ж таки хочеться більше, бо поки все занадто передбачувано.

(c) FOX

Всього зірковою командою Мерфі-Бреннан-Фалчак буде вироблено цього сезону 15 серій, рейтинги поки посередні, але ФОКСи майже завжди підтримують проекти цієї компанії, тому, здається, дівчата та хлопці з криками поки з нами побудуть.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *